Listat e kandidateve për deputet, PD dhe PS

Filed under: Kryesore,Lajme |

Listat e kandidatëve zyrtarë në KQZ.

Dajti kandidon vjehrrin e Peleshit dhe motrën e Kules. Duka kryeson listën e PR në Durrës, Aida Shtino listën e PDIU në Lezhë.

 

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet do të udhëhiqet në Tiranë nga kandidati për deputet Tahir Muhedini, aktualisht presidenti i nderit i PDIU-së. Me futjen e Shpëtim Idrizit në listën e PD-së, vendi i parë në Vlorë do të udhëhiqet nga deputeti aktual i PDIU-së, Dashamir Tahiri.

Në listën e PDIU-së bie në sy kandidatura e ish-deputetit të PD-së, Engjëll Cara. Surprizë në listat e PDIU-së është gazetarja Aida Shtino, e cila është e para në qarkun e Lezhës. Drejtuesja e emisionit “Njerëz të Humbur” do të udhëheqë fushatën e partisë çame në Lezhë, të cilës i është besuar vendi i parë në listë. Në qarkun e Durrësit, bie në sy emri i zëvendësministrit Abaz Hado, që renditet i pesti në listën e kandidatëve të PDIUsë. Në Tiranë, numri pesë në listë është ish-kryetari i shoqatës “Çamëria”, Servet Mehmeti, ndërkohë që i 13-ti në listë është Krenar Alimehmeti.

REPUBLIKANET

Partia Republikane ka vendosur t’ia besojnë kryesimin e listës së kandidatëve për qarkun e Tiranës Ylli Shehut, pas vendosjes së Fatmir Mediut në listën e deputetëve të sigurtë të Partisë Demokratike. Ndërkohë që i dyti në listë është vendosur Alfred Deshati. Në Durrës, siç pritej, do të kandidojë ish-ministri i socialistëve, Agron Duka, i pari në listë, ndërsa i dyti renditet Kostriot Rada. Lista e qarkut të Tiranës ka edhe emra të njohur, siç është Agustin Kola, që renditet i teti në listë, dhe që pason me të njëmbëdhjetin në listë, profesor Romeo Hanxharin. Qarku i Shkodrës do të udhëhiqet nga Gasper Kola, ndërsa Durrësi nga Fatmir Voloti.

PBDNJ

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, do të kandidojë për një mandat deputeti në qarkun e Vlorës, duke vendosur të parin në listë emrin e tij. Pas Dules, i dyti është vendosur ish-kryebashkiaku i Himarës, Vasillaq Bollano, ndërsa lista vazhdon me emrin e Elsa Guxos dhe Vasillaq Kajos. Dule ka vendosur të parin në listë edhe kryetarin e Partisë së Prosperitetit Demokratik, që u përjashtua nga koalicioni pas vendimit të KQZsë. Yzeri Feta, kryetar i PPDsë, është caktuar nga PBDNJja si i pari në listën e qarkut të Elbasanit.

PDK DHE LZHK

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, pas kandidimit në listën e demokratëve, ia ka besuar kryesimin e listës së kryeqytetit Shkëlqim Barushit, dhe pas tij në listën e LZHK-së vjen Kujtim Lilamani. Ndërsa kreu i PDK-së, Nard Ndoka, ia ka besuar listën e Tiranës ish-deputetit Frrok Gjini, ndërsa Elbasanin demokristianëve Rezart Kovaçi dhe Viktor Drizarit.

PDS

Pas dështimit të negociatave me Partinë Socialiste për t’u përfshirë në listat e socialistëve, Paskal Milo ka marrë vetë frerët e fushatës në Tiranë. Milo do të jetë i pari në listën e kryeqytetit dhe pas tij vijnë emra si Xhevdet Kaçani, Lavdije Ruçi dhe Përparim Akulli.

PPRSH

Kryetari i Partisë së Punës së Shqipërisë e Riorganizuar, Marko Dajti, do të garojë në 23 qershor në krye të listës së Tiranës. Ndërkohë në listën e tij bie në sy që në qarkun e Korçës do të jetë i pari në listë Kiço Tele, që është dhe vjehrri i anëtarit të Kryesisë së PSsë, Niko Peleshi. Në Vlorë do të kandidojë me PPSHR-në Jorgji Kule, motra e rektorit të Universitetit të Tiranës, Dhori Kule.

Lista zyrtare e PD-së

QARKU TIRANE
1. Sali Berisha
2. Myqerem Tafaj
3. Majlinda Bregu
4. Halim Kosova
5. Florion Mima
6. Gerti Bogdani
7. Dashamir Shehi
8. Jorida Tabaku
9. Edi Paloka
10. Keltis Kruja
11. Kastriot Islami
12. Asllan Dogjani
13. Visar Zhiti
14. Arben Qirjako
15. Gent Deliallisi
16. Tritan Shehu
17. Ilir Rusmali
18. Jemin Gjana
19. Lajla Përnaska
20. Gazmend Dibra
21. Kreshnik Çollaku
22. Rajmonda Bulku
23. Kreuza Leka
24. Shkëlqim Hoxha
25. Fetah Hasani
26. Ervin Minarolli
27. Elvana Hana
28. Grida Duma
29. Ivi Kaso
30. Andia Pustina
31. Sahit Dollapi
32. Krenar Alimehmeti
QARKU DURRES
1. Eduart Halimi
2. Igli Cara
3. Albana Vokshi
4. Gent Strazimiri
5. Oerd Bylykbashi
6. Osman Metalla
7. Vullnet Topalli
8. Lufter Xhuveli
9. Kseanela Myderizi
10. Zamir Ramadani
11. Merita Bakiu
12. Arian Dedei
13. Mirlinda Çeka
QARKU ELBASAN
1. Arben Imami
2. Eduard Selami
3. Ardian Turku
4. Luçiano Boçi
5. Dashnor Sula
6. Arbjola Halimi
7. Aurel Bylykbashi
8. Irena Progni
9. Rrahim Çota
10. Mati Çela
11. Zamir Muzhaqi
12. Medi Shehu
13. Hysen Moli
14. Muharrem Kajolli
15. Bujar Cakani
QARKU KORÇË
1. Ridvan Bode
2. Eleina Qirici
3. Edmond Spaho
4. Fatmir Mehdiu
5. Gjergji Papa
6. Fatbardh Kadilli
7. Leonard Olli
8. Viktor Duro
9. Ledina Aliolli
10. Sorina Koti
11. Adriana Hoxha
12. Artan Zaimi
QARKU DIBER
1. Sherefedin Shehu
2. Bedri Hoxha
3. Roland Keta
4. Ekrem Spahia
5. Rrahim Kaleci
6. Dhurata Çupi
QARKU BERAT
1. Genc Pollo
2. Astrit Veliaj
3. Lefter Maliqi
4. Mehmet Xheka
5. Çaush Qato
6. Fatbardha Bullari
7. Hafize Skendo
8. Nevila Haznedari
QARKU LEZHË
1. Aldo Bumçi
2. Gjovalin Kadeli
3. Albina Deda
4. Vasil Bicaj
5. Mhill Fufi
6. Artan Bushi
7. Zef Maci
QARKU SHKODËR
1. Jozefina Topalli
2. Helidon Bushati
3. Voltana Ademi
4. Nard Ndoka
5. Gjovalin Bzheta
6. Ndue Paluca
7. Bardh Spahia
8. Gjok Uldedaj
9. Ramiz Cobaj
10. Merita Gradeci
11. Armir Grimaj
QARKU GJIROKASTËR
1. Genc Ruli
2. Spiro Ksera
3. Alije Kokalari
4. Veledin Zaçe
5. Arjan Kasaj
QARKU KUKËS
1. Flamur Noka
2. Besnik Dusha
3. Alban Zeneli
4. Ismet Jaku
5. Mimoza Hajdarmataj
QARKU FIER
1. Sokol Olldashi
2. Mesila Doda
3. Kozma Dashi
4. Shpëtim Idrizi
5. Bedri Mihaj
6. Myslim Murrizi
7. Florjan Dani
8. Ibrahim Morina
9. Tomor Allkushi
10. Ilir Bele
11. Ramadan Krasniqi
12. Irma Idrizi
13. Alketa Lugaj
14. Saimir Korreshi
15. Ketrin Xhika
16. Agim Isufaj
QARKU VLORE
1. Astrit Patozi
2. Arben Ristani
3. Liljana Elmazi
4. Ardjan Kollozi
5. Leonard Sinani
6. Ylli Piro
7. Vesel Koçia
8. Hysni Sharra
9. Shkëlqim Lepenica
10. Daniela Beqiri
11. Manjola Nikollo
12. Fejzi Ali 13. Lorena Kore

Rama bën publikë emrat e skuadrës së Rilindjes

Luis Tanushi

-Plot surpriza do të konsiderohet lista e Partisë Socialiste në zgjedhjet e përgjithshme të 23 qershorit. Ashtu siç pritej depozitimi i tyre në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është bërë vetëm në momentet e fundit të afatit limit ligjor nga dy përfaqësuesit ligjor, Eridjan Salianji dhe Genc Gjonçaj, ndërkohë që më herët, kreu socialist mblodhi kryesinë e Partisë Socialiste. Mbledhja, në disa momente, ka pasur debate mes kreut socialist dhe dy deputetëve Isaraj dhe Arben Malaj. Që të dy nuk do të jenë në listat e  PS-së, ndërsa Malaj ka paralajmëruar kandidimin si i pavarur. Risinë listat e PS-së është kandidimi për herë të parë i vetë kryesocialistit Edi Rama në Qarkun e Vlorës. Po në këtë qark, i treti është renditur biznesmeni dhe botuesi i njohur i “Shekullit”, Koço Kokëdhima.

LSI në listat e PS-së

Në Tiranë gjendet një tjetër surprizë, pikërisht kandidimi në listat e PS-së i mbështetësve të LSI-së.  Spartak Braho, këshilltari juridik i Lëvizjes Socialiste për Integrim, garon në kryeqytet brenda zonës së sigurt në listat e PS-së. Listat e kryeqytetit do të udhëhiqen nga kryeministri dhe ministri i disa qeverive socialiste, Pandeli Majko, ndërsa vijon  me dy nënkryetarët e grupeve parlamentare Saimir Tahiri dhe Vasilika Hysi. Edhe deputeti Ditmir Bushati gjendet në një zonë tejet të sigurt duke u pozicionuar në vendin e katërt. Plot të reja edhe qarku i Korçës. Bashkim Fino kryeson listën në këtë qark, ndërkohë që ndiqet nga dy deputete të njohura si Arta Dade dhe Olta Xhaçka, ndërsa surprizë është emri i Ilirjan Pendavinjit.

Elbasani i blinduar me figura të PS-së

Elbasani është një nga qarqet më të blinduar nga PS-ja duke vendosur disa nga figurat më të rëndësishme si Ben Blushi, Damian Gjiknuri, Evis Kushi,Taulant Balla, Alfred Peza dhe Musa Ulqini. Sekretari Organizativ, Blendi Klosi, do të kryesojë listën e Durrësit, pasuar nga Kloadiana Spahiu dhe Ilir Beqja. Fieri kryesohet nga Gramoz Ruçi Një nga deputetët me më shumë mandate në PS, Namik Dokle renditet i katërti në këtë qytet.

Kush mbetet jashtë

Jashtë listave vihet re mungesa e Elisa Spiropalit, Marko Bellos, Ilir Gjonit.

Menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë, Kryetari i PS-së, Edi Rama bëri me dije se skuadra e përzgjedhur është gati të fitojë në çdo qark. “Jemi skuadër e PS, që do luftojmë në çdo qark për të fituar. Ju do keni në dispozicion emrat, nuk do lexoj listën e gjatë të emrave, por do nënvizoj pak gjëra.  Së pari dua të nënvizoj se jam shumë krenar që kam pasur privilegjin të punoj të bashkëpunoj të bashkëjetoj me burra e gra të një grupi parlamentar që është në përfundim të mandatit të vet, të cilët edhe pse nuk u përfshinë në listën e skuadrës së 23 qershorit, në përgjithësi kanë treguar jo vetëm mirëkuptim, për zgjedhjen e bërë, por dhe ndjenjë të fortë përkatësie ndaj PS-së”, theksoi Rama, Indirekt, kreu socialist nuk la pa shigjetuar edhe deputetin Arben Malaj i cili pritet që të kandidojë si i pavarur, duke deklaruar se shumë prej kandidatëve, edhe pse nuk u përfshinë në lista, sot dëshmuan se tjetër bëjnë e tjetër thonë. “Duke pranuar madje në disa raste të përfshihen në pjesë jo drejtpërdrejt fituese dhe duke treguar se janë për atë thonë që thonë dhe jo bëjnë, dhe siç është fatkeqësisht, siç bëjnë në raste të tjera, që bëjnë e thonë tjetër gjë, për të qenë gjithçka, por jo të vërtetë. Dëshiroj të falënderoj dhe shpreh konsideratat më të larta të gjithë atyre që nuk ishin në grupin parlamentar dhe nuk u përfshinë në këtë skuadër. I pyetur rreth deklaratës së Nanos, Rama theksoi se kjo është hera e fundit që luhet me emrin e socialistëve.  “Gjërat kanë qenë gati, tregon që kështu duhet të ndodhte, sigurisht nuk është hera e parë, besoj se është e fundit që me PS, dhe me emrin e socialistëve të vërtetë siç kanë qejf të thonë, luhet. Unë besoj se është e fundit, ne jemi për Rilindje, gjithkush ka të drejtë t’i japë vetes shansin të rilindë dhe rilindja ka nevojë për një premisë themelore dhe nuk ka rilindje prej errësirës dhe për errësirën”, përfundoi lideri i opozitës pas zyrtarizimit të listave të PS-së. .

 

 

Arben Malaj konkurron i pavarur

 

Deputeti Arben Malaj është lënë jashtë listës së kandidatëve të PS-së, teksa do të kandidojë i pavarur në qarkun e Vlorës. Malaj kritikoi kreun e PS-së duke deklaruar se vendimi që e la jashtë listës së PS-së ishte tërësisht individual i kryetarit Edi Rama. “Ky nuk është fundi i karrierës sime. Falënderoj të gjithë përfaqësuesit politikë të qarkut të Vlorës. Nuk kam asnjë problem individual me Ramën. Unë nuk mund të tërhiqem nga detyrimi për t’i shërbyer vendit tim. Njëra nga këto është t’i shërbej si kandidat i pavarur”, tha Malaj. Menjëherë pas këtij vendimi, ka reaguar edhe ish kryetari i PS-së, Fatos Nano, i cili sa herë ka pasur zgjedhje, ka kritikuar liderin e opozitës Edi Rama. Edhe këtë herë në emisionin e gazetarit Artur Zhejit, Fatos Nano deklaroi se PS-ja po largon vlerat dhe profesionistët, si me rastin Malaj e Islami. Ish- kryeministri paralajmëroi thyerjen e armëpushimit me PS-në dhe mbështetjen e Malajt në Vlorë. .

Qarku Fier

1. Gramoz Ruçi

2. Erjon Braçe

3. Eglantina Gjermeni

4. Ilirjan Celibashi

5. Armando Subashi

6. Arben Çuko

7. Piro Lutaj

8. Majlinda Bufi

9. Ervin Koçi

10. Anduel Xhindi

11. Bujar Çela

12. Xhevit Bushaj

13. Artur Çobani

14. Adelina Rista

15. Antoneta Dhima

16. Lindita Buxheli

Qarku Tiranë

PANDELI SOTIR MAJKO

SAIMIR BASHKIM TAHIRI

VASILIKA LLAMBI HYSI

DITMIR SULEJMAN BUSHATI

FATMIR SEZAI XHAFAJ

LINDITA LLESH NIKOLLA

BESNIK MITAT BARAJ

XHEMAL MYSLIM QEFALIA

SADRI ISMAIL ABAZI

PARID NEZMI CARA

SPARTAK IBRAHIM BRAHO

ARTAN ILIA GAÇI

PJERIN ZEF NDREU

RAKIP BAJRAM SULI

MILENA FATOS HARITO

DASHAMIR MYSLYM PEZA

ENKELEJDA HAMIT SHKRELI

ERVIN ALFRED BUSHATI

BLEDAR MELSED DORACAJ

ALFRED MALIQ DALIPI

SADI MEHDI VORPSI

BLERINA GURI GJYLAMETI

PETRIT SAMI VARGU

ARBEN HASAN SEFERAJ

SHAQIR SADIK  SHEHU

BLENDI SHABAN NALLBANI

ERJETA LULZIM ALHYSA

RODOLF LLAMBI XHILLARI

IBRAHIM MEHMET KALEMI

AFRIM XHEMAL QENDRO

AZBI REXHEP ARAPI

LAVDRIM RRAHMAN SAHITAJ

PETRIT LEK DESKAJ

BESIM RESHIT RUÇI

Qarku Berat

FIDEL BAHRI YLLI

ERMONELA KOÇO VALIKAJ (FELAJ)

EDUARD PAJTIM SHALSI

EDUART LAVER BEJKO

ARTAN ADIL LAME

STAVRI SOTIR CECA

ERJON SOKRAT KËRI

ANILA ESTREF AGALLIU

ALMA TOMOR KULE

Qarku  Dibër

SHKELQIM ISLAM CANI

ULSI QERIM MANJA

HASAN MEHMET CENI

ARBEN DILAVER KESHI

ASHIM RAMADAN DOMA

EZMERINA BARDHYL HOXHA

Qarku Durrës

BLENDI PULLUMB KLOSI

KLODIANA FATMIR SPAHIU

ILIR HAMID BEQAJ

NAMIK HAMZA DOKLE

GENTIAN KASTRIOT BEJKO

ARTUR XHEK BUSHI

SHKELQIM BESIM TROPLINI

JURGIS SHEFQET ÇYRBJA

SOKOL ISLAM SULA

ARDIAN REXHEP KOKOMANI

GËZIM ADEM AGASI

TAULAND ZEQIR XHERAJ

ERALD AGRON HASANAJ

ESMERALDA MUHAMET SHKJAU

Qarku Elbasan

BEN KRISTAQ BLUSHI

DAMIAN LEKË GJIKNURI

EVIS KOLË KUSHI

ALFRED BESIM PEZA

TAULANT KASEM BALLA

MUSA REXHEP ULQINI

ARBEN VASIL KAMAMI

ILIR TOMORR BEJTJA

LULJETA  ABEDIN ARAPI

AGIM SALI LEKA

KASTRIOT HASAN GURRA

MEHDI METAN PEPA

ALTIN EMIN AGO

YMER  RAMAZAN TOLA

ROVENA SELIM BEQIRAJ

SOKOL PETRIT SKURA

Qarku Gjirokastër

ARBEN NEVRUZ AHMETAJ

ERION LUAN VELIAJ

ANASTAS MIHAL ANGJELI

VLADIMIR LLUKAN KOSTA

DASHAMIR FAIK KAMBERI

Qarku Korçë

BASHKIM MUHAMET FINO

ARTA AGIM DADE

OLTA ANXHELO XHAÇKA

ILIRIAN ANESTI PENDAVINJI

ILIR TELHA XHAKOLLI

YLLI MIHALLAQ PETRAJ ZIÇISHTI

ARDIT PETRIKA KONOMI

ARTUR ENVER PORPOLLOGU

ANA SULEJMAN VERUSHI

ADRIATIK FETA BRAÇE

ZAMIRA STAVRI BEQIRAJ (KITA)

ILIR ÇELIK TORRA

NADA PANDO NASTO

Qarku Kukës

VEXHI ADEM MUÇMATAJ

LAVDIM MURAT ELEZI

RAM ZEQIR HOXHAJ

ADEM AHMET LALA

Qarku Shkodër

MIMOZA QAZIM HAFIZI

TOM GJEKË DOSHI

PAULIN NIKOLLË STERKAJ

NAMIK SKENDER KOPLIKU

SAIT JAKUP FISHTA

GENTIAN KIN PALAJ

NIKOLL MARASH DEDA

ROZAFA SHEUQET ZMIJANEJ

MEGI GJON AJTYRESA

DJANA BEKTASH BEJKO

ZEF NIKOLL ÇUNI

PAL PLLUMB LERA

JANKO ANDRO SHELÇAJ

Qarku Lezhë

MIMI PJETËR KODHELI

ARMANDO NDUE PRENGA

ARBEN NDUE NDOKA

NDREC NDUE DEDAJ

MEJREME IBRAHIM DELISHI

EDUART MARK NDOCAJ

KASTRIOT FILIP PIROLI

MIRELA ZEF NELI (SYKU)

Qarku Vlorë

EDI KRISTAQ RAMA

VALENTINA ABEDIN LESKAJ

KOÇO THEODHORI KOKËDHIMA

LUIZA MIHAL XHUVANI

FATMIR AVNI TOÇI

ANDREA THEOFAN MARTO

EDMOND DHIMITRAQ LEKA

SHUAIP VELEDIN BEQIRI

MIRA QEMAL SHEHU

SHEME KAMBER LULO

SOKOL MAZE BANA

GENCI SERVET KOJDHELI

NEIME MYSLIM GJIKA

NORETA THANAS KALCUNI

INES KOSTANDIN STASA

Lista e Partise Republikane

QARKU TIRANE
1. Ylli Shehu
2. Alfred Deshati
3. Rozeta Shira
4. Afrim Lola
5. Denilda Turhani
6. Bashkim Kuka
7. Shkëlqim Gjuzi
8. Agustin Kola
9. Salih Tagani
10. Marika Kocani
11. Romeo Hanxhari
12. Gani Beliu
13. Armand Kaja
14. Petrit Mansaku
15. Ferdinand Saraçi
16. Gerta Çiçi
17. Erjon Tufina
QARKU KORÇE
1. Erion Haruni
2. Avdulla Cano
3. Klevis Bregu
QARKU DURRES
1. Agron Duka
2. Kastriot Rada
QARKU VLORE
1. Robert Mecorapaj
2. Ardian Dine
QARKU SHKODER
1. Gasper Kokaj
2. Namik Kameri
QARKU LEZHE
1. Besnik Lleshi
2. Arben Gjonaj
QARKU ELBASAN
1. Luan Duzha
2. Adi Madhi
QARKU GJIROKASTER
1. Roland Bejko
2. Ditar Hodaj
QARKU KUKES
1. Lulzim Aliaj
2. Pranvera Vatoci
QARKU DIBER
1. Shukri Shehu
2. Elez Neziri
QARKU BERAT
1. Lulezim Sallaku
2. Nertila Sadedini

Lista e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet

QARKU TIRANE
1. Tahir Muhedini
2. Engjell Cara
3. Vjollca Braho
4. Hasan Tahiri
5. Servet Mehmeti
6. Neshat Merxhyshi
7. Tasim Demi
8. Kadri Nuriu
9. Ahmet Taipi
10. Ruko Sako
11. Elma Feci
12. Hekuran Halili
13. Krenar Alimehmeti
14. Elvis Kosova
15. Rivelino Cuno
16. Iljaz Mehmeti
17. Mereme Cunge
18. Kozeta Mesiti
19. Ardi Bido
QARKU VLORE
1. Dashamir Tahiri
2. Edmond Zejno
3. Pranvera Ceco
4. Shpëtim Avduli
5. Fatmir Shero
6. Rajmonda Zoto
7. Edmond Rumani
8. Fadil Serjani
9. Jonida Abazaj
QARKU LEZHE
1. Aida Shtino
2. Pal Trashaj
3. Baftjar Musta
4. Doloresa Bushi
5. Alfred Imeraj
6. Sonila Lleshi
7. Sonila Çera
QARKU DURRES
1. Fatmir Voloti
2. Sali Bajo
3. Jonada Mano
4. Tasim Besho
5. Abaz Hado
6. Anika Tane
7. Skender Gjoni
8. Arben Xhemali
9. Hysen Bajrami
10. Edlira Bojari
QARKU BERAT
1. Hajrie Mbrati
2. Rdmond Zequa
3. Agurim Lyla
4. Fatjon Zejneli
5. Manjola Demiri
6. Muhamet Banushi
QARKU DIBER
1. Mahmut Xhembulla
2. Veri Kurti
3. Dhurata Alliu
4. Ermal Nuzi
5. Roland Islami
6. Lindita Shehu
QARKU ELBASAN
1. Aqif Rakipi
2. Ilirian Sadiku
3. Lindita Senija
4. Arben Llalla
5. Xhevdet Dyrmyshi
6. Sulejman Brazhda
7. Matilda Omeri
8. Ardian Tana
9. Albert Hajrulla
10. Mimoza Hamiti
11. Ahmet Mehmeti
12. Daman Sinani
13. Albana Ejup
14. Anjëza Islami
QARKU FIER
1. Omer Mamo
2. Nustret Avdulla
3. Brunilda Cami
4. Hasan Hasani
5. Dilaver Kamberaj
6. Nexhmi Hyseni
7. Gëzim Veliu
8. Brizida Meco
9. Ervin Hasani
10. Taulant Grabova
11. Lumturi Sula
QARKU GJIROKASTER
1. Bledar Sina
2. Benard Miziri
3. Lueda Sina
4. Gjergji Filo
5. Elona Filo
QARKU KORÇE
1. Spartak Meraku
2. Arber Kulla
3. Anida Zhurka
4. Jetnor Hysolli
5. Olta Mejdolli
6. Petrit Bako
7. Ergys Pasho
8. Mirela Matraku
9. Eda Kurti
QARKU KUKËS
1. Ylber Gjeta
2. Anjeza Çallpani
3. Alberina Morina
4. Arjan Breçani
QARKU SHKODER
1. Liljan Idrizaj
2. Xhuljano Myftaraj
3. Eh-sen Jasini
4. Fazilet Furriku
5. Rrezearta Jasini
6. Naim Deniku
7. Hedije Hyseni

Levizja për Zhvillim Kombëtar

QARKU TIRANE
1. Shkëlqim Barushi
2. Kujtim Lilamani
3. Teuta Sulaj
4. Shpëtim Oseku
5. Majlinda Ceca
6. Lulëzim Hoxha
7. Renald Tomori
8. Suzana Kadilli
9. Suzana Gina
10. Juljan Peronka
11. Ollga Profka
12. Egis Jaupi
13. Lindita Qato
QARKU ELBASAN
1. Ndriçim Allaj
2. Adnan Llagami
3. MeleqeLuto
4. Mariglen Zelka
5. Redion Jonusllari
6. Klodjana Zekthi
7. Rabushe Koçi
QARKU GJIROKASTER
1. Gridi Oseku
2. Suela Çiço
3. Brisida Cullufe
QARKU KUKES
1. Gurit Pashkaj
2. Gazment Baça
3. Besa Doçaj
QARKU SHKODER
1. Sahit Fani
2. Elton Hasmuça
3. Safie Qenani
4. Arjan Çuka
5. Mustafa Abazi
6. Gjystina Zhibaj
7. Tauland Tartaraj
QARKU KORÇE
1. Sami Radiçi
2. Afrim Peronka
3. Rajmonda Vrenozi
4. Erion Seillari
5. Artan Çuku
6. Lindita Hoxha
7. Enion Qosja
QARKU FIER
1. Kadri Gega
2. Stela Fili
3. Xhevat Kurti
4. Endri Sema
5. Adriatike Kaja
6. Thoma Pjetri
QARKU DURRES
1. Bardhyl Kulla
2. Surven Metolli
3. Violanda Oseku
4. Fatjon Beçoku
5. Kastriot Luto
6. Migena Kurshumi
7. Korab Domi
QARKU BERATIT
1. Behar Zere
2. Arion Muhollari
3. Teuta Kalluçi
4. Edvin Skëndo
5. Gani Telegrafçiu
QARKU DIBER
1. Fride Disha
2. Indrit Kaba
3. Shefqet Ceku
4. Mirjam Jaupi
QARKU VLORE
1. Naim Brahimaj
2. Arjon Novruzaj
3. Danjela Menaj
4. Shefki Vrenozi
5. Algerta Fejzulla
6. Albert Ceku
7. Laert Oseku

 

LISTA E PARTIA E PUNES SE SHQIPERISE E RIORGANIZUAR

QARKU TIRANE
1. Marko Dajti
2. Arjol Kananaj
3. Ergys Luga
4. Eqerem Pregapuca
5. Besmir Zgura
6. Dorina Sula
7. Arta Taja
8. Orjana Isufi
9. Eduart Jusufi
QARKU ELBASAN
1. Greta Hoxha
2. Gazmor Llaha
3. Ardian Hoxha
4. Përparim Feimi
5. Ornela Çili
6. Etjen Beqiri
7. Partizan Oshafi
QARKU BERAT
1. Avdyl Pilafi
2. Zoi Gjoni
3. Armela Sinjari
4. Aleksi Boçe
5. Greta Koraqe
QARKU DIBER
1. Barie Zeneli
2. Detjon Voda
3. Mudë Noka
QARKU DURRES
1. Aida Ajazi
2. Muharrem Dajti
3. Lorena Llaha
4. Indrit Isufi
5. Ermal Guxholli
6. Marjana Marku
7. Spiro Angjeli
8. Teki Voda
QARKU GJIROKASTER
1. Hamide Hysaj
2. Thodhori Dhima
3. Mihal Varesi
QARKU KORÇE
1. Kiço Tele
2. Olga Gora
3. Grigels Hoxha
4. Rozeta Prendi
5. Natasha Kola
6. Zalo Shkëmbi
QARKU KUKES
1. Fatbardh Murtati
2. Indrit Ferati
3. Gentiana Hajdari
QARKU LEZHE
1. Kolë Kola
2. Gjetë Lleshaj
3. Vera Jaku
4. Marinela Likoramaj
QARKU SHKODER
1. Admir Taja
2. Rake Ivanaj
3. Fatmir Sokolaj
4. Ermal Jukaj
5. Dorian Zekaj
6. Mere Metaj
QARKU VLORE
1. Jorgjie Kule
2. Fatos Orhan
3. Thoma Greveni
4. Denada Zeqiraj
5. Rakela Besimaj
6. Vllasi Mertiri
7. Ramazan Tafa
8. Kristo Seva
QARKU FIER
1. Suela Kondi
2. Flamur Kuqari
3. Astrit Dervishaj
4. Kastriot Kondi
5. Ediola Kondi
6. Agron Dervishaj

LISTA E PARTISE DEMOKRISTIANE

QARKU TIRANE
1. Frrok Gjini
2. Tonin Alia
3. Rajmonda Dedoshi
4. Dede Shkurti,
5. Agim Pisli
6. Gjyzepina Mirashi
7. Bledan Meta
8. Artan Dafiku
9. Edmond Rrokaj
10. Agron Laçi
11. Ermal Merdani
12. Klesta Xhaferri
13. Elona Selimaj
14. Bledar Merja
15. Florida Gega
16. Ilir Bala
17. Bernard Ndreca
18. Marsela Hasi
19. Gezim Kola
20. Ylli Meta
QARKU ELBASAN
1. Rezart Kovaçi
2. Aurela Skilja
3. Rudi Bardhoshi
4. Valbona Dedja
5. Lyesien Feçanji
5. Rigres Dedja
6. Etleva Toçi,
7. Buliana Cerri
8. Viktor Drizari
9. Blerta Hoxha
10. Shkëlzen Lila
QARKU SHKODËR
1. Pjetër Boshi
2. Ferdinand Jaku
3. Miranda Mihajli
4. Nikolin Bardhoku
5. Zef Keqaj
6. Juli Lleshi
7. Gjergj Sokoli
8. Ndoc Deda,
9. Ervina Tula,
10. Bledar Sula,
QARKU LEZHE
1. Alfred Daçi
2. Vasil Bici
3. Albana Vata
4. Zef Doda
5. Flora Gjinaj
6. Simon Kalaj
7. Dile Mataj
QARKU KUKES:
1. Leonard Mataj
2. Pal Rosaj
3. Majlinda Ramallari
4. Qazim Noka
QARKU DIBER
1. Avni Buci
2. Lindita Pali
3. Sami Bruçi
4. Kujtim Martani
5. Abedin Paci
6. Mulvina Pisli
QARKU DURRES
1. Zef Cupi
2. Manjola Memini
3. Kelmend Dema
4. Ilmi Hoxha
5. Jorida Ivanaj
6. Gramoz Meminaj,
7. Jerina Maloku
8. Agron Sadikllari
9. Haki Mavriqi
10. Indrit Nuredini
11. Desida Lako
12. Aleksander Goga
13. Kujtim Shahini
QARKU FIER
1. Bujar Hasaj
2. Gazmend Cela
3. Leonard Behaj
4. Marsida Laska
5. Anton Perlala
6. Shkelzen Avdulaj
7. Denisa Dalipaj
8. Robert Saliaj
9. Kleodian Trokaj
10. Elmira Malenaj
11. Endrit Doko
12. Ferdinad Zdrava
QARKU VLORE
1. Agron Sharra
2. Baki Jazaj
3. Jonida Kapaj
4. Arlind Deromemaj
5. Nako Mjaltaj
6. Marjola Rama
7. Esat Asllanaj
8. Meçan Meçanaj
9. Aranit Ferraj
10. Ervis Nuraj
11. Klodjana Kongjinaj
QARKU BERAT
1. Rolenc Mato
2. Erjon Taho
3. Lorela Papa
4. Arben Likaj
5. Adrijan Ermezi
6. Mimoza Rama
7. Bajram Llangozi
8. Albano Ziu
QARKU KORÇE
1. Odise Jatagani
2. Edmond Skenderas
3. Teuta Hoxha
4. Gjergji Malush
5. Dajlan Cuka
6. Irida Dragoj
7. Genti Tiko
8. Gjergji Rrapo
QARKU GJIROKASTER
1. Perlat Kalemi
2. Lulzim Sulaj
3. Hatixhe Hodaj
4. Gezim Proko

LISTA E PARTIA DEMOKRACIA SOCIALE

QARKU TIRANË
1. Paskal Milo
2. Xhevdet Kaçani
3. Lavdije Ruçi
4. Përparim Akulli
5 .Ferat Pali
6. Andriola Kambo
7. Xhelal Laçi
8. Islam Bizgjoni
9. Klodiana Dervishi
10. Vladimir Seiti
11. Zini Goxhaj
12. Anjeza Myftari
13. Gentian Muça
14. Metush Rama
15. Lule Daka
16. Gëzim Kaca
17. Fiqiri Çaça
QARKU GJIROKASTËR
Artan Shyti
QARKU VLORË
Aleksandra Shkurti
QARKU ELBASAN
Gani Hida
QARKU DURRËS
Partizan Osmani
QARKU BERAT
Artur Metohu
QARKU DIBËR
Petrit Zili
QARKU KUKËS
Binak Hoxha
QARKU LEZHË
Lulash Haroni
QARKU KORÇË
Arben Rroko
QARKU FIER
Roland Mamo
QARKU SHKODËR Pashuk Masmalaj

Lista e Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut

QARKU VLORE
1. Vangjel Dule
2. Vasillaq Bollano
3. Elsa Guxo
4. Vasillaq Kajo
5. Llambi Subashi
6. Ilia Kallanxhi
7. Jorgo Jani
8. Anest Korreta
9. Elisabeta Konomo
10. Lefter Xoro
11. Kozeta Statha
12. Edmond Milori
13. Stavro Gjino
14. Bardha Bullari
15. Elidon Bulla
QARKU TIRANE
1. Evjeni Kota
2. Thoma Melo
3. Mariana Bonjaku
4. Vasil Papajorgji
5. Eli Peci
6. Endri Pano
7. Anxhelina Zhidro
8. Spiro Qatipi
9. Anisa Papadhima
10. Vasili Vasil
11. Flora Papa
12. Gjergji Theodhosi
13. Eksana Qirici
QARKU DIBER
1. Erogen Brajoviq
2. Valbona Mehmeti
3. Bashkim Asllanaj
4. Senad Pellumaj
5. Anita Xhahysa
6. Lirim Hasaj
7. Klodiana Lishi
8. Gjelosh Dokaj
QARKU DURRES
1. Naim Loci
2. Shaqir Uruci
3. Anisa Meta
4. Albert Simaku
5. Gjergji Gerco
6. Apostol Duka
7. Kleopatra Maro
8. Kristaq Kikli
9. Alen Frasheri
10. Mimoza Mema
11. Artur Beqo
QARKU ELBASAN
1. Yzeir Fetahu
2. Hysmete Toska
3. Irena Bradhi
4. Marku Mufali
5. Lulezim Sulollari
6. Emilian Sotiri
7. Etleva Kenuti
8. Marsilda Beti
9. Nazif Lleshi
10. Gazment Xhaka
QARKU KUKES
1. Prend Gjoni
2. Gjovalin Valca
3. Eritjana Prenga
4. Drita Suta
5. Ernest Rica
QARKU SHKODER
1. Erogen Brajoviq
2. Valbona Mehmeti
3. Bashkim Asllanaj
4. Senad Pellumaj
5. Anita Xhahysa
6. Lirim Hasaj
7. Klodiana Lishi
8. Gjelosh Dokaj
QARKU GJIROKASTER
1. Alqiviadhi Puli
2. Thoma Binjaku
3. Mirela Hoxhaj
4. Odeta Sufati
5. Aristidh Proko
QARKU FIER
1. Liljana Decolli
2. Piro Jano
3. Juliano Krongo
4. Anila Piperi
5. Luljeta Myrto
6. Mariglen Andrea
7. Nasi Ciroku
8. Athina Cera
9. Mondi Liko
10. Gjergji Hila
11. Stela Sila
12. Vasil Jani
13. Aurel Bozo
14. Artan Nika
QARKU KORÇE
1. Thanas Poci
2. Arben Ilia
3. Xheni Prenda
4. Gjergji Leka
5. Albert Zguri
6. Lefter Tanellari
7. Iliana Nakolli
8. Thoma Marku
9. Adriana Kreka
10. Eleni Note
QARKU DIBER
1. Kujtim Kola
2. Dashnor Aliu
3. Irena Manjani
4. Astrit Suçi
QARKU LEZHE
1. Prend Gjoni
2. Gjovalin Valca
3. Eritjana Prenga
4. Drita Suta
5. Ernest Rica

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


5 + = 6

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>